Kontaktujte nás: 735 543 389 | rekondicni.terapie@seznam.cz

O mně

Jmenuji se Barbora Vopálenská a tohle je můj život v deseti větách.

Po absolvování tříletého studia SOUz v Kladrubech nad Labem jsem několik let pracovala jako ošetřovatelka koní. V roce 2009 jsem odjela do Anglie, kde jsem pracovala v soukromé stáji, která se zabývala jezdeckým pólem. Zde jsem se poprvé setkala s masážní terapií koní. Po roce jsem se vrátila zpátky do Čech, kde jsem se dlouhou dobu nezdržela a opět jsem vyrazila do zahraničí. V Kanadě jsem pracovala jako jezdec na ranči, který se zabýval výcvikem a prodejem mladých koní. Zde jsem se seznámila s holistickou terapií koní a tato metoda mě oslovila natolik, že jsem začala aktivně vyhledávat kvalitní kurzy, které by přispěly mému vzdělání v tomto oboru.

Mezi mé kvalifikace patří certifikát VTCT Sports Massage Therapist z Belfast Metropolitan College. Následně jsem ukončila kurz Dornovy metody koní, Kinesio taping, Seifukujitsu a Equinology Equine Body Worker (EEBW).

Nejpyšnější jsem však na dvouleté studium Veterinární fyzioterapie koní a psů řízený CEPT 
(Canine and Equine Physiotherapy Training), které je akreditováno Middlesex University London a které se vyučuje na Veterinární Univerzitě v Nottinghamu. V návaznosti na tento kurz plánuji další rok studií, abych dosáhla na akreditaci Masters in Veterinary Physiotherapy. Pak budu první a zřejmě jediná Češka, která je kvalifikovaná MSc ve veterinární 
fyzioterapii.

Já a Ashkii

Absolvované kurzy profesionálního rozvoje:

2019

4DD Klinika

Dr Karin Leibbrandt a Tess Roos

2018

The subtle science of equine lameness and how to avoid it and When behaviour problem is not a behaviour problem.

Dr Esther L. Skelly-Smith a Dr Helen Spence

Lameness problems in the horse

Dr Sue Dyson a Dr Esther L. Skelly-Smith

Myofascial Release part 1

Jo Rose a Dawn McCaig

Pasování sedel

Georgie Welge