Kontaktujte nás: 735 543 389 | rekondicni.terapie@seznam.cz

Štěňata

První rok života je pro mladé psy důležitým obdobím. Rozhoduje se zde o jejich zdravé budoucnosti. Fyzioterapeutické semináře
štěňat zahrnují zdravotní kontroly pohybového aparátu, které mohou identifikovat počáteční zranění v oblasti krku, zad, kloubů nebo měkkých tkání a léčí je předtím, než se stanou závažným problémem. Jakékoliv brzké náznaky možných ortopedických problémů se pomocí fyzioterapie včas zaznamenají a pejsek tak může být zpětně referován vyšetřujícímu lékaři. 

Naučit se ovládat a koordinovat své tělo není vždy jednoduché - zejména u velkých a obřích plemen. Štěněcí programy zahrnují výuku majitele v aplikaci lehkých masáží a proprioceptivní tréninkové techniky, které pomáhají štěněti zlepšovat své povědomí o těle. Tyto techniky pomáhají zlepšit koordinaci, rovnováhu, pohyb, vývin svalů, důvěru a soustředění. Dále se majitelé naučí jak předcházet zraněním kloubů, svalů a vazů. Tyto semináře dále pomáhají při získávání základních životních dovedností, jako je vyšetření zubů a tlapek. Semináře jsou rovněž přínosné pro socializaci s vlastními vrstevníky.

Pejsci senioři

Starší psi jsou náchylnější k problémům s klouby a bolestem svalů. Pravidelná masáž a další manuální techniky mohou pomoci k udržení přirozeného pohybu kloubů a uklidnit bolestivé svaly.

Semináře pro psí seniory jsou zaměřené na udržení pejsků v kondici. Majitelé se naučí individuální masážní techniky pomáhající k udržení svalové hmoty a její správné funkčnosti. Dále se zaměříme na senzomotorickou stimulaci, která napomáhá ke zpomalení degenerativních onemocnění a obohacuje životy starších psů.

Dále je možnost kombinovaných seminářů, tzn. koně a psy dohromady.